Subota, 23 Listopad 2021 12:56

Broj zaraženih narastao na skoro 700

U Dubrovačko - neretvanskoj županiji u posljednja 24 sata zabilježeno je 95 novih slučajeva zaraze koronavirusom. Radi se o 43 osobe muškog spola i 52 osobe ženskog spola: 44 iz Dubrovnika, 20 iz Metkovića, 13 iz Ploča, četiri iz Kule Norinske i Župe dubrovačke, tri iz Korčule i Opuzena te jednoj iz Dubrovačkog primorja, Konavala, Pojezerja i Stona. Izliječeno je 43 osoba: 25 iz Dubrovnika, šest iz Metkovića, tri iz Ploča i Župe dubrovačke te jedna iz Blata, Konavala, Kule Norinske, Opuzena, Orebića i Stona. U posljednja 24 sata obrađeno je 547 uzoraka, a od početka pandemije analizirano je ukupno 149 657 uzoraka. - priopćenje je Stožera CZ DNŽ u subotu.

U OB Dubrovnik hospitalizirano je 27 osoba pozitivnih na koronavirus, a pet pacijenata zahtijeva intenzivnu skrb i nalaze se na respiratoru. U samoizolaciji je 1266 osoba, a u posljednja 24 sata nije utvrđen slučaj kršenja mjere samoizolacije. Od početka pandemije utvrđeno je ukupno 966 slučajeva kršenja samoizolacije, podaci su Stožera.

U Županiji je danas ukupno 692 -oje oboljelih, najviše u Dubrovniku, 327, a zatim u Metkoviću 109, u Pločama je 66, u Župi dubrovačkoj 42 -oje itd.

Stožer CZ DNŽ i dalje apelira na građane da se drže svih propisanih mjera od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Stožera civilne zaštite RH.

dpp